banner
banner

Budowa hal produkcyjnych – jak zapewnić odpowiednie warunki do pracy?

Budowa hal produkcyjnych - jak zapewnić odpowiednie warunki do pracy?

Hale produkcyjne to duże i przestronne obiekty, jednocześnie pracodawca musi zapewnić wewnątrz komfortowe warunki dla pracowników. Dlatego ogrzewanie jest dużym wyzwaniem dla firm, które nimi zarządzają. Projekt i budowę można zlecić firmie Kontraktim – https://kontraktim.com/obiekty-przemyslowe/, która specjalizuje się w kompleksowej budowie hal przemysłowych. Przedsiębiorstwo wykonuje realizację obiektów od projektu do przystosowania ich do użytkowania.

Komfortowe warunki pracy – kompleksowa budowa hali produkcyjnej powinna obejmować ich zapewnienie

Firma produkcyjna nie może istnieć bez pracowników. Stanowią oni bardzo ważny element przedsiębiorstwa i konieczne jest zapewnienie im optymalnych warunków pracy. Chodzi o optymalną temperaturę, wilgotność i wolność od zanieczyszczeń dróg oddechowych. Ekonomiczne i wydajne ogrzewanie pomieszczeń jest więc dużym wyzwaniem. Tutaj nie sprawdzają się konwencjonalne metody, bo hale mają zazwyczaj wysokie sufity i ogrzewanie powietrza w całym budynku jest zupełnie nieekonomiczne. Jaki jest najlepszy sposób ogrzewania hali produkcyjnej?

Podczerwień jako najlepszy sposób ogrzewania hali produkcyjnej

Promienniki podczerwieni to sprawdzony sposób na ogrzewanie hal produkcyjnych. Są idealne do generowania ciepła w miejscu pracy. Emitują one ciepło tylko w określonym miejscu, gdzie przebywają pracownicy. Nie ma potrzeby marnowania energii na ogrzewanie całej ogromnej hali. Rozwiązanie to jest ekonomiczne i korzystne pod wieloma względami.

Promienniki wymagają jedynie podłączenia do prądu i mogą być bez przeszkód eksploatowane. Nie ma potrzeby tworzenia dodatkowej infrastruktury, takiej jak kominy czy zbiorniki na paliwo. Wystarczy zamontować promiennik podczerwieni na ścianie w pobliżu miejsca, które chcesz ogrzać i ustawić żądaną temperaturę.

Nie ma znaczenia, czy ściany są słabo izolowane, czy sufit jest wysoki w przypadku dużej hali produkcyjnej. Promienniki podczerwieni działają tak samo skutecznie we wszystkich sytuacjach. Jedyne, co się liczy to ich moc i ustawienie. Zawsze dobrze jest wybrać takie urządzenie, które pochodzi od wiarygodnego producenta i posiada gwarancję.

Odpowiednie warunki na stanowisku pracy

Promienniki podczerwieni różnią się mocą. Warto dopasować je do parametrów miejsca pracy, które chcemy ogrzewać. Warto skonsultować się z ekspertem i wybrać grzejnik o odpowiedniej wydajności. Stanowiska pracy muszą być przystosowane do wykonywania różnych czynności. Promienniki podczerwieni zajmują bardzo mało miejsca i zapewniają optymalne środowisko pracy na hali produkcyjnej. W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi można osiągnąć duże oszczędności.

Niezbędna może okazać się również izolacja hali stalowej. Tylko tak można sprawić, że temperatura panująca w jej środku będzie mniej uzależniona od tej na zewnątrz budynku. Firmy produkujące żywność szczególnie powinny zadbać o chłodnie, pomieszczenia o obniżonej wilgotności i innych parametrach. W przypadku maszyn produkcyjnych, które wytwarzają ciepło, niezbędne jest odpowiednie ustawienie ogrzewania, biorące pod uwagę temperaturę generowaną przez te urządzenia.


Article Categories:
Architektura i wnętrza

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts