banner
banner

Rolety zewnętrzne – jaki kolor wybrać?

Rolety zewnętrzne - jaki kolor wybrać?

Wybór rolet zewnętrznych nie zawsze jest łatwy – nie wiadomo jaki rodzaj czy model wybrać. Do tego dochodzi mnogość wariantów kolorystycznych. Białe, kremowe, szare, mahoniowe, czarne – jest w czym wybierać. Sprzedaż i montaż rolet zewnętrznych oferuje firma Martdom https://martdom.pl/produkt-rolety-i-zaluzje-zewnetrzne/. Jednak to do klienta należy ostateczna decyzja, jaki kolor wybrać. Do czego dopasować rolety? Do koloru stolarki okiennej czy elewacji? Zrobić z nich główny akcent kolorystyczny czy postawić na barwę, która wtapia się w resztę elementów domu. 

Rolety zewnętrzne – dodają stylu frontowej elewacji

Rolety zewnętrzne nie tylko zaciemniają pomieszczenie, chronią przed zimnem i intruzami. Mogą być również stylowym i estetycznym elementem domu. Trzeba je tylko dopasować do już istniejących części domu. Dobrym patentem, który zawsze działa, jest dobranie koloru rolet zewnętrznych do barwy bramy garażowej. Te dwa elementy świetnie będą się uzupełniać i tworzyć harmonijną całość. 

Można również nawiązać kolorem rolet do odcienia elewacji, okien lub dachu. Można z powodzeniem bawić się różnymi odcieniami tej samej barwy, tworząc monochromatyczną kompozycję. Takie proste rozwiązania sprawdzają się w modzie, aranżacji wnętrz i doborze elementów zewnętrznych do domu. Warto więc je wypróbować. 

Kolor rolet – czy ma wpływ na działanie?

Ciemne rolety mocniej się nagrzewają niż jasne, jednak materiał, z których wykonane są nowoczesne modele, sprawia, że ta różnica jest nieznaczna. Jeśli jednak zależy nam na maksymalnym chłodzie w czasie upałów – warto wybrać jasne (np. białe lub kremowe) rolety. Pamiętajmy, że zaciemnienie pomieszczenia nie jest równoznaczne z jego ochłodzeniem. Jeśli nie będzie cyrkulacji powietrza, w pokoju może zrobić się duszno i wciąż będzie nam gorąco. Poza tym nagrzane powietrze, które dostało się do wnętrza, nie ma jak uciec. Rolety zewnętrzne dobrze sprawdzą się do każdego pomieszczenia – nawet do łazienki. Warto montować je gdy mieszkamy na parterze, bo mogą zapewnić nam bezpieczeństwo. 

Rolety zewnętrzne - jaki kolor wybrać

Article Categories:
Architektura i wyposażenie wnętrz

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts