banner
banner

Zdjęcie do CV – jedno czy kilka?

Zdjęcie do CV - jedno czy kilka?

Fakt, że warto dołączyć do swojego CV zdjęcie, jest niezaprzeczalny. Część rekruterów od razu odrzuca dokumenty bez fotografii. Inni twierdzą, że czarno-białe CV bez elementów, na których można zatrzymać wzrok, są nudne. Nawet jeśli firma nie zleca rekrutacji zewnętrznej firmie, to sam pracodawca chciałby wiedzieć, jak wygląda kandydat i „jak mu z oczu patrzy”. Warto więc wybrać się do profesjonalnego studia fotograficznego lub skorzystać z usług np. PIX Agency, która zajmuje się zdjęciami dla biznesu: http://pixagency.pl/. Dobrze jest poprosić o całą serię fotografii i wybrać najlepszą. 

Zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych – kiedy wykonać więcej niż jedno

Dobry fotograf robi zawsze kilka ujęć do wyboru. Tak właśnie powinno robić się zdjęcia do dokumentów. To osoba, która jest na zdjęciu, powinna wybrać fotografię, na której najkorzystniej wygląda. To ma realny wpływ na pewność siebie. Powinniśmy być dumni z naszych dokumentów aplikacyjnych, w końcu to w nich zapisane są nasze osiągnięcia. Uzupełniać je może tylko fotografia, na której wyglądamy dobrze. Powinniśmy wyglądać, jak lekko poprawiona wersja nas samych, dlatego nie warto przesadzać z retuszem. Jeśli nie spodoba się nam dzieło fotografa, nie bójmy się poprosić o jeszcze jedno lub kilka zdjęć. Powinniśmy wybrać najlepsze naszym zdaniem – takie, które dodaje nam pewności siebie.

Gdy robimy zdjęcia do CV… telefonem

W obecnych czasach nawet stało się możliwe zrobienie zdjęć do dokumentów smartfonem. Jednak nie zawsze efekt jest taki, jakbyśmy tego oczekiwali. Dlatego istotne jest, by wykonać więcej niż jedną próbę. Zróbmy kilka prób – z uśmiechem, różnymi minami lub fryzurami. Czasem dobrze prezentujemy się w rozpuszczonych włosach a innym razem w upiętych. Warto sprawdzić wiele różnych możliwości. W końcu smartfon daje takie możliwości. Jeśli jednak zamówimy zdjęcia przez stronę i nie będą nas one satysfakcjonowały, to warto udać się do fotografa – on dużo lepszym sprzętem sprawi, że zdjęcia do CV będą lepszej jakości. 

Zdjęcie do CV - jedno czy kilka

Article Categories:
Uncategorized

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts