banner
banner

Wybielanie zębów a aparat ortodontyczny

Wybielanie zębów a aparat ortodontyczny

Idealne zęby są proste i białe. Nic więc dziwnego, że popularnością cieszą się zarówno zabiegi mające na celu rozjaśnienie szkliwa, jak i usługi ortodonty. W dużych miastach, takich jak Kraków, wybielanie zębów (https://gamadent.pl/wybielanie-zebow/) oferuje wiele gabinetów zajmujących się stomatologią estetyczną. Warto jednak dowiedzieć się, w jakiej kolejności wykonywać zabiegi na naszych zębach, by im nie zaszkodzić i by osiągnąć zamierzony efekt pięknego i zdrowego uśmiechu.

Najpierw aparat – później wybielanie

Zabieg wybielania zębów powinien zostać przeprowadzony jakiś czas po zdjęciu aparatu ortodontycznego. Optymalny czas oczekiwania to kilka tygodni. Zęby wtedy będą miały czas, by „odpocząć” – szkliwo bowiem podczas noszenia aparatu jest dużo bardziej wrażliwe. Oczywiście możliwe jest wybielanie zębów przed założeniem aparatu, jednak efekt nie będzie bardzo widoczny. Szkliwo zostanie zasłonięte częściowo gumkami i drucikami, wiele osób więc przekłada zabieg na późniejszy czas. Środek wybielający może również osłabić mocowania aparatu – to kolejny powód, by nie łączyć tych dwóch zabiegów w niewielkich odstępach czasowych.

Czy można wybielać zęby, nosząc aparat?

Wybielanie można zrealizować też podczas noszenia przez pacjenta aparatu ortodontycznego. Istnieje jednak szansa, że środek aktywny nie pokryje całego szkliwa i kolor będzie nierówny. Wybielanie może niektórym wydawać się nieopłacalne, gdy będzie prawie niewidoczne spod aparatu. Lekarze stomatologii odradzają ten zabieg z powodu wzmożonej wrażliwości zębów podczas ich prostowania ortodontycznego. Noszenie aparatu może prowadzić do odwapnień szkliwa, a to jest przeciwwskazaniem do nakładania środków wybielających, które mają wpływ na powierzchnię zębów. Skorzystanie z tego zabiegu stomatologii estetycznej wymaga wyleczenia wszystkich próchniczych zmian. Warto pamiętać, że decyzję o możliwości przeprowadzenia wybielania, podejmuje lekarz. Warto zapytać swojego stomatologa, co sądzi na ten temat. Fachowa wiedza i skrupulatnie przeprowadzony przegląd jamy ustnej pacjenta, powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Wybielanie zębów a aparat ortodontyczny

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts