banner
banner

Najciekawsze atrakcje w hiszpańskiej Maladze

Malaga to druga największa metropolia jednego z najciekawszych hiszpańskich regionów, a mianowicie Andaluzji. Charakter i zabytki tej prowincji są tak zróżnicowane jak różna jest historia samej Hiszpanii. W Maladze znajdziemy ślady po okresie panowania Fenicjan, Maurów oraz Rzymian. Z kolei w grotach w Rondzie odkryjemy skalne malowidła. Czym jeszcze może nas urzec Malaga?

Pełna różnorodnych zabytków

Jak już powiedzieliśmy – w Maladze znajdziemy różnorakie zabytki, które odzwierciedlają historię tego miejsca. Są to na przykład pozostałości po Rzymianach, czyli teatry, a także Río Verde w Marbelli. Znaną atrakcją miejscowości jest zamek Gibralfaro, z którego świetnie widać panoramę miasta, a także góry Atlas. Na miejscu można zwiedzać studnie, cysterny oraz dawny budynek prochowni, gdzie została zorganizowana wystawa broni i dawnego umundurowania. Jednak najbardziej znana fortyfikacja Malagi to Alcazaba. Twierdza została wzniesiona przez Maurów w XI wieku. Do tej pory zachowała swą surową urodę. Jest podzielona na dwie cytadelę – tę na zewnątrz i wewnątrz. Znajduje się w centrum miasta, dzięki czemu nie ma problemów z jej odnalezieniem. W Maladze kuszą jej plaże, które w sumie zajmują ponad piętnaście kilometrów.

Artyzm ukryty w Maladze

To w Maladze właśnie urodził się Pablo Picasso. Nie mogło więc zabraknąć jego dzieł w miejscowym Muzeum Sztuk Pięknych. Malaga sama w sobie jest miejscowością, która rzuca urok na turystę poprzez swoje krajobrazy. Ta różnorodna miejscowość oferuje nam zarówno piaszczyste plaże, jak i wyboiste górskie szczyty.

W pobliżu Malagi – miasto Ronda

Ronda przynależy do prowincji Malaga. To jedno z charakterystycznych białych miast Hiszpanii, których nazwa wzięła się od domów bielonych wapnem. W tej miejscowości znajdują się również słynne malowidła w jaskiniach. Miasto posiada nietypowe położenie – domy na obrzeżach są umiejscowione tuż nad wąwozem Tajo. Ernest Hemingway podobno uważał tę dawną mauretańską osadę za najbardziej romantyczne miejsce na świecie.


Article Tags:
Article Categories:
Premium

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts