banner
banner

Dlaczego Baleary są tak popularnym kierunkiem urlopowym?

Praca jest ważna, ale wypoczynek jeszcze bardziej!

Baleary, czyli hiszpański archipelag położony w zachodniej części Morza Śródziemnego, przyciąga turystów swoimi pięknymi widokami, licznymi atrakcjami oraz dobrze rozwiniętą bazą turystyczną. To właśnie ten archipelag tworzą najbardziej znane i lubiane przez odwiedzających wyspy takie jak Majorka, Minorka czy Ibiza. W sumie Baleary składają się z ponad 200 wysp.

Majorka – piękne zabytki, jeszcze lepsze widoki

Majorka to największa z balearskich wysp. Najbardziej charakterystycznym elementem tego miejsca są góry Sierra de Tramuntana. Są one niezwykle potężne, wchodząc na jeden z ich szczytów roztaczają się przed nami wspaniałe widoki. Stolicą Majorki jest miejscowość Palma, która została założona już przez starożytnych Rzymian. Warto odwiedzić jej gotycką katedrę La Seu, która posiada piękne witraże. Na Majorce koniecznie trzeba zobaczyć pałac królewski, budynek giełdy La Lonja, a także łaźnie arabskie. Miłośnicy obrazów poczują się dobrze w muzeum sztuki współczesnej Museo Es Baluard, gdzie znajdują się dzieła takich artystów jak Gauguin, Picasso czy Cézanne. Atrakcją Majorki są również jej wspaniałe plaże. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Sa Calobra, do której dotrzeć można poruszając się górską serpentyną.

Minorka. Niemniej urokliwa siostra

Minorka to niewielka, ale prawie tak samo dobrze znana wyspa co Majorka. Na Minorce czas płynie jednak spokojniej i być może nawet w piękniejszym otoczeniu – ta wyspa znalazła się na liście Światowych Rezerwatów Biosfery. Architektura Minorki odzwierciedla wpływy różnorakich narodowości, które zamieszkiwały wyspę. Znajdziemy tam zabudowania rzymskie, arabskie, jak i mauretańskie. Jednymi z najbardziej godnych polecenia miejsca na Minorce są Punta Prima, czyli jedno z najbardziej urokliwych miejsc na świecie, a także prawdziwie wypoczynkowe Son Bou czy Son Parc.

Ibiza. Dobra zabawa gwarantowana

Ze wszystkich wysp wchodzących w skład Balearów to właśnie Ibiza jest uznawana za najbardziej rozrywkową. Zachęca ona jednak nie tylko fanów dobrej zabawy, ale również tych rozkochanych w pięknych widokach. Osoby szukające wytchnienia od oblężonych klubów powinny skierować się na jedną z najmniej obleganych plaży o nazwie Cala Llentrisca.


Article Tags:
·
Article Categories:
Podróże · Premium

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts