banner
banner

Hale produkcyjne: czym ogrzewać?

Hale produkcyjne czym ogrzewać

Hala produkcyjna do duży obiekt, dlatego ogrzanie go to spore wyzwanie dla przedsiębiorstwa, które nim zarządza. Projekt i budowę możemy zlecić firmie Kontraktim – https://kontraktim.com/obiekty-przemyslowe/, która specjalizuje się w kompleksowym tworzeniu hal przemysłowych. Firma produkcyjna nie mogłaby istnieć bez pracowników. Są oni bardzo ważną składową przedsiębiorstwa i należy zapewnić im optymalne warunki pracy. Dlatego ekonomiczne i wydajne ogrzewanie hali to duże wyzwanie. Nie sprawdzą się tutaj metody konwencjonalne. Hala ma zwykle wysoki strop i ogrzewanie powietrza w całej budowli, byłoby zupełnie nieopłacalne. Jak najlepiej ogrzać halę produkcyjną? 

Promienniki na podczerwień — sprawdzona metoda na ogrzanie hali produkcyjnej

Promienniki na podczerwień świetnie sprawdzają się do zapewnienia ciepła pracownikom na terenie hali produkcyjnej. Wydzielają one ciepło tylko na określonym obszarze. Nie ma konieczności marnowania energii na ogrzewanie całej ogromnej hali. To rozwiązanie ekonomiczne i korzystne pod wieloma względami. 

Niezbędne jest tylko podłączenie promiennika do prądu i może on działać bez przeszkód. Niepotrzebna jest dodatkowa infrastruktura, kominy, składy opału itd. Promiennik mocuje się na ścianie w pobliżu miejsca, które chcemy ogrzać i ustawia odpowiednią temperaturę. 

Zła izolacja ściany, wysoki sufit, duży metraż hali produkcyjnej nie mają znaczenia. W każdej sytuacji promiennik na podczerwień działa tak samo skutecznie. Ma znaczenie jedynie jego moc i ustawienie. Warto wybierać urządzenia pochodzące od sprawdzonych producentów i koniecznie z gwarancją. 

Promienniki na podczerwień mają różną moc. Warto dopasować ją do parametrów miejsca pracy, które chcemy ogrzać. Warto poradzić się specjalisty, który pomoże dobrać odpowiednio wydajny promiennik — będzie on gwarantował odpowiednią ilość ciepła w danym miejscu. Stanowisko pracownicze powinno być przystosowane do wykonywania różnych czynności. Promiennik nie będzie zajmował dużo miejsca, a zapewni optymalne warunki pracy w hali produkcyjnej. Połączony z panelami fotowoltaicznymi zapewni firmie duże oszczędności.

Hale produkcyjne czym ogrzewać

Article Categories:
Technologia

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts