banner
banner

Kurs angielskiego – w grupie czy indywidualnie?

Wybór metody nauki języka obcego często decyduje o osiąganych efektach. Osoby chcące nauczyć się angielskiego mają do wyboru dwie opcje – kurs grupowy lub indywidualny. Który wybór będzie lepszym rozwiązaniem? Przedstawiamy wady i zalety każdego z nich.

Zajęcia grupowe – taniej, ale mniej elastycznie

Kurs językowy w grupie oznacza przede wszystkim znacznie niższą cenę nauki. Grupa składa się zazwyczaj z kilku, maksymalnie kilkunastu osób, które dzielą się między sobą kosztami lekcji. Uczenie się w grupie polepsza zdolności komunikacyjne w języku angielskim, co dla wielu osób jest nadrzędnym celem. Prowadzenie dialogów i odgrywanie scenek z innymi osobami pozwala tworzyć w głowie pewne scenariusze. Dzięki temu łatwiej jest wczuć się w realne sytuacje, a rozmowy z obcokrajowcami przestają być tak stresujące. Porównanie swojego poziomu językowego z poziomem innych osób to dobry sposób na to, aby przekonać się, nad którymi elementami musimy popracować, a które z nich opanowaliśmy całkiem nieźle. Nauka w grupie jest również zdecydowanie bardziej motywująca, zwłaszcza dla osób lubiących rywalizację. Jeśli chodzi o wady tej metody uczenia się, to należy do nich brak tak ścisłej współpracy jak w przypadku lekcji indywidualnych oraz konieczność dostosowania się do ustalonego harmonogramu zajęć. Bywa również, że poziom językowy ucznia zostaje błędnie oceniony, przez co materiał jest dla niego zbyt trudny albo zbyt łatwy.

Lekcje indywidualne – skoncentrowanie się na uczniu

Największą zaletą zajęć indywidualnych jest dopasowanie ich do potrzeb i kompetencji językowych ucznia. Ćwiczenia dotyczą określonego obszaru, który uczeń chce udoskonalić. Na jednych zajęciach może to być angielska gramatyka, na innych konwersacje lub poszerzanie słownictwa. Tematyka jest często dobierana zgodnie z zainteresowaniami uczącego się, dzięki czemu z zapałem zdobywa on wiedzę. Dużym plusem, zwłaszcza dla osób studiujących lub pracujących, jest możliwość indywidualnego ustalenia terminu i godziny lekcji. Natomiast za największą wadę zajęć indywidualnych uważa się ich znacznie wyższą cenę. Rozwiązaniem może jednak być wybór lekcji w dwie lub trzy osoby.

Którą metodę nauki wybrać?

Wszystko zależy od tego, jaki styl uczenia się preferujemy i jaka jest nasza osobowość. Ekstrawertycy, którzy dobrze czują się w towarzystwie nawet nieznanych sobie osób, będą usatysfakcjonowani z zajęć grupowych. Z kolei introwertycy, preferujący samotność, powinni wybrać lekcje indywidualne. Nie są to jednak sztywno ustalone reguły.

W szkole MAK oferujemy zarówno zajęcia w formie indywidualnej, jak i kursy grupowe. Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertą: http://www.kandk.edu.pl/angielski-oferta/


Article Categories:
Premium

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts