banner
banner

Nieświeży oddech – kiedy pora udać się do periodontologa?

Nieświeży oddech - kiedy pora udać się do periodontologa?

Nieświeży oddech potrafi bardzo utrudniać życie. Sprawia on, że jesteśmy bardziej nieśmiali w kontaktach z innymi, tracimy pewność siebie w pracy i często boimy się utrzymywać bliski kontakt z ludźmi. Jeśli czujemy, że nasz oddech mimo codziennych prób dbania o higienę jamy ustnej jest nieświeży, to warto udać się do periodontologa. Być może przyczyna leży gdzie indziej, albo skuteczność naszych zabiegów higienicznych jest wątpliwa.

Nieświeży zapach a dziąsła

Każdy człowiek ma różną wrażliwość na zapach. Już początki próchnicy mogą powodować powstawanie nieświeżego oddechu, jednak nie wszyscy są w stanie to wyczuć. Dlatego tak istotne są regularne wizyty u stomatologa. Nie tylko ból, nieświeży oddech czy widoczne zmiany na zębach powinny być dla nas powodem, by odwiedzać lekarza. Próchnica może z czasem postępować i prowadzić do zapalenia dziąseł, które prowadzi do paradontozy. To bardzo bolesna choroba i tak naprawdę nieświeży zapach z ust to jeden z najmniej przykrych jej objawów. Ból, krwawienie dziąseł i utrata zębów – to niemiłe konsekwencje zaniedbań w higienie jamy ustnej.

Paradontoza

Paradontoza to poważna choroba dziąseł, której jednym z objawów jest właśnie nieświeży oddech. Leczeniem zajmuje się stomatolog specjalizujący się w tego typu schorzeniach – periodontolog. Przyczyną paradontozy jest przede wszystkim niewłaściwa higiena jamy ustnej. Nieregularne mycie zębów, nieoczyszczanie przestrzeni międzyzębowych z resztek pokarmu może powodować stopniowe psucie się zębów. Warto na bieżąco kontrolować stan swojego uzębienia u dentysty, bo leczenie zaawansowanej paradontozy może być bardzo kosztowne i trudne. Jeśli jednak jest już za późno na zapobieganie chorobie, warto zdecydować się na wizytę u periodontologa na przykład w Centrum Stomatologii La Dentica z Krakowa, które oferuje leczenie tej choroby – https://www.ladentica.com.pl/periodontologia-krakow/. Kompleksowa pomoc, jaką można tam uzyskać, pomoże wyeliminować nieświeży oddech poprzez zwalczanie jego przyczyny.

Nieświeży oddech - kiedy pora udać się do periodontologa

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts