banner
banner

Plusy ogrzewania domu podczerwienią

Plusy ogrzewania domu podczerwienią

Ogrzewanie na podczerwień okazuje się jedną z najnowocześniejszych metod ogrzewania. Jest dobre dla zdrowia, wydajne i nie wpływa negatywnie na środowisko. Coraz więcej osób rozważa wymianę starego pieca właśnie na podczerwień. Co trzeba wiedzieć o tym rozwiązaniu? Czy warto stosować ten rodzaj ogrzewania i jakie są jego zalety? Osoby zainteresowane tematem mogą znaleźć więcej informacji na stronie https://global-online.pl/.

Kilka słów o ogrzewaniu podczerwienią

Ogrzewanie podczerwienią różni się od ogrzewania konwencjonalnego sposobem rozprowadzania ciepła. Konwencjonalne grzejniki wykorzystują zjawisko konwekcji, czyli nagrzewania i przemieszczania się powietrza. W przypadku podczerwieni to ściany, sufit i pomieszczenie są ogrzewane. Fale ciepła dochodzą również do osób w pomieszczeniu 

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie podczerwienią działa na zasadzie promieniowania. Wykorzystuje ono promieniowanie podczerwone, które ogrzewa bezpośrednio każdą część pomieszczenia. Zaletą tej metody jest to, że powietrze i przedmioty w pomieszczeniu mają tę samą temperaturę. Oznacza to, że dzięki ogrzewaniu podczerwienią można odczuwać tę samą jakość ciepła przy temperaturze o kilka stopni niższej. Ten system ogrzewania można porównać do ciepła promieni słonecznych. Jeśli przebywasz na tarasie na słońcu, doświadczysz wyższej temperatury niż w przypadku przebywania w cieniu. Zakłada się przy tym, że temperatura wszędzie pozostaje taka sama.

Właściwości podczerwieni

Zalety ogrzewania podczerwienią są bardzo znaczące. W systemie na podczerwień nie ma ruchu powietrza. Dzięki tej właściwości w pomieszczeniu panuje specyficzny i pożądany mikroklimat. Oznacza to, że kurz nie przemieszcza się w pomieszczeniu, a powietrze nie wysycha. Docenią to alergicy i osoby uczulone na kurz. Ogrzewanie podczerwienią wysusza ściany, co oznacza mniejsze prawdopodobieństwo rozwoju pleśni. To również dobre dla zdrowia człowieka. Ogrzewanie ścian przekłada się też na ekonomię tego rozwiązania, jednak działa to w tej sposób jedynie, gdy są one docieplone.


Article Categories:
Architektura i wyposażenie wnętrz · Technologia

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts