banner
banner

Projektowanie łazienki – garść inspiracji bazujących na obecnych trendach

Projektowanie łazienki - garść inspiracji bazujących na obecnych trendach

Łazienka to dla niektórych ludzi ulubione miejsce w domu. To tam mogą nareszcie być sami — z książką podczas długiej kąpieli lub praktykując domowe zabiegi pielęgnacyjne. Nic tak nie denerwuje człowieka jak leżenie w wannie i patrzenie na te same, niemodne i kiepskiej jakoś płytki, które kilkanaście lat temu były hitem. Obecnie coraz więcej osób prosi projektantów wnętrz, by przy tworzeniu planu łazienki uwzględnili ponadczasowe trendy, które nigdy nie wychodzą z mody. Jeśli szukasz architekta wnętrz, który uwzględni Twoje oczekiwania to zapoznać się z ofertą Równo pod Sufitem: https://rownopodsufitem.pl/projektowanie-wnetrz/lazienki/.

Marmurowe wykończenia — uniwersalne i niewychodzące z mody

Marmur jest od jakiegoś czasu hitem łazienkowych wnętrz. Im bardziej nieregularny pod względem żyłek, tym lepiej. Marmur pasuje do złotych dodatków, ale również dobrze zgrywa się ze srebrnymi bateriami i metalowymi elementami. Jest jasny, dzięki czemu powiększa pomieszczenie. Niepotrzebne są dodatki i zdobienia, bo prostota prezentuje się najlepiej. Ciemna podłoga jeszcze lepiej pokreśli jego nieregularność i doda równowagi. Warto o tym pamiętać, bo w połączeniu z podobną barwą estetyka marmuru przestaje być tak widoczna. Niezależnie czy wybierzesz wannę, czy prysznic — ten szlachetny kamień wydobędzie urok pomieszczenia i nada mu ekskluzywnego charakteru. Marmur nie wychodzi z mody, ponieważ trendy na drewno, marmur, lastryko przeplatają się bardzo często. Warto wybrać materiał, który najbardziej się nam podoba i pozostać mu wiernym. 

Wolnostojąca wanna — wciąż w trendach

Jest jeden element, który zmienia łazienkę w domowe SPA i dodaje jej dużo uroku. Mowa o wolnostojącej wannie. Możemy zamontować ją już w średniej wielkości łazience. Będzie ona idealnym miejscem do relaksu po ciężkim dniu w pracy. Warto wyeksponować ją poprzez zasadę kontrastu. Ciemne płytki na posadzce podkreślą ładny owalny kształt wanny. Koniecznie warto nieco odsunąć ją od ściany lub umieścić przy oknie, gdy łazienka mieści się na poddaszu — będzie dobrze oświetlona. 

Kolejna inspiracja to umywalka na blacie. To must-have nowoczesnej łazienki. Wygląda świetnie, choć zajmuje sporo więcej przestrzeni niż zwyczajna umywalka. Warto jednak zainwestować w nią, bo blat z lustrem może zastąpić nam toaletkę. 

To zaledwie dwie inspiracje, które można wykorzystać przy projektowaniu łazienki. Z pewnością architekci mogą wymienić dziesiątki rozwiązań, które będą odpowiedzią na różne potrzeby i zmysły estetyczne inwestorów. Warto skorzystać z pomocy projektanta, by pomieszczenie, które służy higienie, mogło swym wyglądem korzystnie wpływać na nasz relaks i dobre samopoczucie. 


Article Categories:
Architektura i wnętrza · Architektura i wyposażenie wnętrz

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts