banner
banner

Tachografy – Co to takiego i jak je używać?

Tachografy – Co to takiego i jak je używać

Transport międzynarodowy pozwala na bezpieczne i stosunkowo szybkie przemieszczanie towarów pomiędzy różnymi miejscami na świecie. Firma Stan-Trans (https://www.stan-trans.com.pl/) oferuje tego rodzaju usługi swoim klientom. Ma siedzibę w Krakowie, a oddziały w Łodzi i Warszawie – co świadczy o jej rozwoju. Usługi transportowe międzynarodowe świadczone przez firmę są zawsze realizowane na czas i fachowo. Każda pozytywna opinia klienta jest tego dowodem. Dowiedz się, co to jest tachograf i dlaczego firma Stan-Trans używa tego typu urządzeń.

Co to są tachografy?

Tachografy to urządzenia rejestrujące czas jazdy. Można podzielić je na cyfrowe i analogowe. Stosowane są zarówno w czasie kursów krajowych, jak i w transporcie wewnątrzwspólnotowym. Tachograf rejestruje prędkość jazdy od miejsca wyjazdu (nadania) do miejsca przyjazdu (przeznaczenia). Dane przekazywane są do firmy, która zatrudnia kierowcę i są traktowane, jako dowód (również w sądzie), ile kilometrów przejechał. Tachografy pozwalają przestrzegać ustaleń, które funkcjonują na terytorium Unii Europejskiej. 

Transport międzynarodowy — dlaczego stosuje się tachografy?

Transport międzynarodowy obejmuje nie tylko kursy na terenie Unii Europejskiej, ale także poza jej granicami. Aby zwiększyć bezpieczeństwo kierowców, stosuje się tachografy. Urządzenia te rejestrują funkcjonowanie pojazdu. Mierzą one czas, kiedy pojazd jest w ruchu, nierzadko też obroty silnika. Ma to na celu przestrzegania normowanego czasu pracy kierowców zawodowych. Osoba kierująca pojazdem dłużej niż określono za maksimum, naraża siebie, innych uczestników ruchu drogowego i ładunek na niebezpieczeństwo. Może zasnąć, być zmęczona, i mieć problemy z koncentracją, a jej niedyspozycja może mieć tragiczne skutki. Dlatego istotne jest, by firmy, które świadczą usługi transportowe międzynarodowe, były odpowiedzialne i zawsze przestrzegały czasu pracy swojej załogi. To normalne, że każde przedsiębiorstwo chce, by czas poświęcony na przejazd od miejsca wyjazdu (nadania) do miejsca przyjazdu (przeznaczenia) był jak najkrótszy. Bezpieczeństwo jest jednak najważniejsze i powinno być zawsze priorytetem. 

Tachografy – Co to takiego i jak je używać

Article Categories:
Uncategorized

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts